Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Upozornenie na parkovanie

GALÉRIA
Dátum: 29.03.2022
Autor: Obec Blatnica
Počet videní: 1721
Upozornenie na parkovanie

Za posledné mesiace sme sa snažili návštevníkov našej obce upozorňovať na pravidlá parkovania v obci, ale bohužiaľ stále sa stretávame s aroganciou niektorých návštevníkov obce pri parkovaní a to najmä v okolí parkoviska pred vstupom do Gaderskej a Blatnickej doliny.

Veľa vodičov si neuvedomuje, že v celej obci je „ZÓNA ZÁKAZU STÁTIA“ a teda, že parkovanie je možné len na vyznačených parkovacích miestach. Občania a chalupári môžu parkovať na verejnom priestranstve s platnou parkovacou kartou.

Je priam nepochopiteľné, že niektorí návštevníci obce parkuje priamo v križovatkách (nedodržaná vzdialenosť 5m) alebo na verejnej zeleni a na ďalších miestach kde by si to napríklad v mestách nikdy nedovolili. Nájdu sa aj takí, čo drzo zaparkujú občanom vo vjazde do dvora.

Vážení návštevníci obce prosíme vás uvedomte si, že v obciach platia rovnaké zákony o cestnej premávke č. 8/2009 Z.z., tak ako v mestách a na celom Slovensku. Individuálne môžu byť tieto pravidlá doplnené všeobecným záväzným nariedením obce/mesta upravujúce parkovanie v danej obci alebo meste.   

Pod článkom je príklad jedného arogantného vodiča, ktorý zaparkoval svoje vozidlo na verejnej zeleni, v zákaze a to ešte pred informačnou tabuľou „Národný park Veľká Fatra“ !

Preto v najbližšej dobe budeme v rámci objektívnej zodpovednosti pokutovať najmä všetkých vodičov, ktorí hrubo porušujú zákon o cestnej premávke č. 8/2009 Z.z., alebo vodiči arogantne parkujúci občanom vo vjazde, pred bránou a podobne.

V obci sú na parkovanie zriadené dve väčšie parkovacie plochy:

  1. Parkovisko pri vstupe do Gaderskej a Blatnickej doliny – 47 miest
  2. Odstavná plocha pri kaštieli (osobné auta, karavany, autobusy) – cez 70 miest

a zároveň ďalšie vyhradené parkoviská, na ktorých je možne parkovať mimo prevádzkovej doby objektov ku ktorým sú zriadené.

Preto vás žiadame, aby ste v obci parkovali tak, aby ste sa vyhli prípadným pokutám.

 

Ďakujeme za pochopenie.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.