Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

Parkovanie

Vyriešený
Prijatý: 05.07.2023
Zodpovedaný: 07.07.2023
Autor: Anonym
Zodpovedal: Obec Blatnica

Podnet:

Dobry den,mate krasnu prirodu,prechadzka bola fajn,len to co ma vytocilo do nepricetna,je tabula zakaz pre auta od brany a nikto ju nerespektoval.Ja som s 3rocnym dietatom parkovala pri kastieli,sla peso az do chatovej osady.Dieta po prechadzke bolo unavene,tak som ho musela nechat s dedkom hore na poslednej zastavke autobusu, ist pre auto ku kastielu a prist autom pre nich od kastiela.Vela aut vsak slo az hore k chatam a odtial pokracovali peso v ture. Ako viete mi vysvetlit,preco nikto kto ide do zakazu az k chatam a nie je tam ubytovany nie je pokutovany? A preco ohrozuje autom nas rodiny s detmi, kedze niekto tam ide naozaj rychlo? Ako zakazova tabula je tam na ozdobu? Velmi ma to nahnevalo.a tiez sklamalo.Dakujem


Odpoveď:

Dobrý deň, ďakujeme za váš podnet. Vieme o tomto probléme, avšak je to o zodpovednosti/nezodpovednosti jednotlivých vodičov, ktorí takto vedome porušujú zákon. Bohužiaľ obec nemá kompetenciu pokutovať vozidlá (šoférov) za porušenie zákazu vjazdu, to však neznamená, že tieto vozidlá pokutu nedostanú, respektíve nedostali. Kontrolu vykonávajú príslušníci PZ z oddelenia v Príbovciach, títo vodiči sú zvyčajne predvolaní na oddelenie PZ v Príbovciach, nakoľko sa na mieste nenachádzajú a štátna polícia nedáva „papuče“.

Čo sa týka rýchlosti, pripravujeme zmenu osadením dopravnej značky „maximálna povolená rýchlosť 30 km/h“ a ďalšie zmeny so súhlasom vlastníka tejto komunikácie, ktoré by mohli prispieť k bezpečnosti na tejto vozovke.

 

Snáď naša odpoveď na vašu otázku bola dostatočná.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.