Preskočiť na hlavné menu Preskočiť na obsah
Preskočiť navrch stránky Preskočiť na koniec obsahu

UPOZORNENIE - Miesto na uloženie konárov

Dátum: 06.11.2023
Autor: Obec Blatnica
Počet videní: 684
2 min. čítania
UPOZORNENIE - Miesto na uloženie konárov

Vážení spoluobčania a chalupári, dôrazne Vás upozorňujeme,

že vyhradený priestor za ihriskom na dočasné uloženie konárov, slúži LEN na uloženie konárov väčších rozmerov (také, ktoré sa už nezmestia do nádoby na BIOODPAD) z listnatých a ihličnatých stromov, kríkov. 

Je prísne zakázané na toto miesto ukladať akýkoľvek iný komunálny odpad ako:

  • Bioodpad – trávu, lístie, drobné konáre, rezinu a iný biologický odpad, ktorý sa v hnedých nádobách pravidelne vyváža spred domácností.
  • Komunálny odpad – plasty, sklo, stavebný a drobný odpad, zmesový komunálny odpad a akýkoľvek iný odpad.

Firma, ktorá nám ZADARMO konáre spracováva, nie je schopná spolu s konármi naložiť a podrviť trávu, lístie a rezinu. Tento odpad potom na tomto mieste ostáva a je potrebné ho za nie malé peniaze zlikvidovať.

Zároveň tieto komodity ako tráva, lístie a rezina urýchľujú hnilobný proces konárov a zhnité konáre nám už firma odmietne podrviť ako aj v prípade, že sa tam bude nachádzať komunálny odpad!

Preto Vás ešte raz dôrazne žiadame, aby ste medzi konáre za ihriskom neukladali trávu, lístie, rezinu a iný komunálny odpad. Za takéto porušenie zákazu bude dotyčnej osobe udelená pokuta do výšky 1500 EUR.

Ďakujem za pochopenie.

Komentáre sú dostupné až po prihlásení na Váš Facebook profil. Ak ste neodsúhlasili Cookies, komentáre sa nemôžu zobrazovať.